Robot Otomasyon Yazılımı Tosb Bu makalemizde sizlere sanayi robotları hakkında bilgi vereceğiz. Robotların günümüzde kullanımı oldukça sıktır ve şimdiye kadar çok farklı tanımı yapılmaktadır. Büyük sözlükler de robot kelimesine, “genellikle insanların gerçekleştirdikleri işlevleri yerine getiren otomatik araçlar” tanımı karşılık gelmektedir. Fakat bu tanıma göre kullandığımız elektronik aletler, mesela bir bulaşık makinesi de robot sayıla bilmektedir. Robotun, Amerikan Robot Enstitüsü tarafından yapılan tanımı ise daha geneldir.  “Malzemelerin, parçaların ve araçların hareket ettirilebilmesi için tasarlanmış olan çok fonksiyonlu ve programlanabilir manipülatör ya da farklı görevleri yerine getirebilmek için değişken programlı hareketleri gerçekleştirebilen özel araç” şeklinde tanımlamışlardır.

Robot Otomasyon Yazılımı Tosb günümüz de ki çalışma ortamları ve sürekli kızışan rekabet şartlarında, yapılmış olan işin mükemmelliği, ve kalitesi büyük önem kazanmış durumdadır. Makine dünyasında en az sorun ve fireyle en kaliteli ürünü ortaya koymak oldukça önemlidir. Bu konu dikkate alındığında fabrika sahipleri düşünüldüğünde maliyet sorunu da oldukça önemlidir . İşte bu şartlar dikkate alındığında robot kullanımı ile, kalite arttırılmakta, standart üretim sağlanmakta, işçilik ve malzeme giderleri azaltılmaktadır. Buna göre robot sistemine sahip olan şirketlerin rakipleriyle arasındaki rekabet güçleri artmaktadır ve robot kullanımı işletmeyi rakiplerine göre daha kurumsal ve güvenilir göstermektedir.

Robot Otomasyon Yazılımı Tosb tüm bu avantajlarının yanında, kolay kullanıla bilen robotlar insanları monoton ve ağır hacimli işlerden, insan bedenine zararlı olabilen ve insanların bulunmaması gereken zehirleyici etkili ortamlarından kurtarırlar. Yer sıkıntısı olan mekanlarda daha dar alanlarda bir çok işlemin yapılmasına imkan sağlar. Bir çok alanda üretime katkıları göz ardı edilemez olan robotlar, gelişimleri boyunca tabii ki hep olumlu karşılanmamıştır, zaman zaman toplumsal çalkantılara da yol açmışlardır. Buna örnek olarak da, otomatik tezgahların ve makinelerin son yüz yılda neden olduğu işsizlik gösterilebilir. Bu iş alanının ve işçi ihtiyacının azalması oldukça fazladır. Fakat, her seferinde teknolojik gelişmelerin hemen ardından gelen nesilin daha iyi koşullarda çalışması sağlanmıştır. Çok serbest zaman elde etmişlerdir.

Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

TAŞINMA DUYURUSU

Kuruluşumuz Gebze’de bulunan ofisinden Tuzla Aydınlı Organize Sanayi Bölgesindeki’deki yeni çalışma ofisine 24.07.2022 Pazar günü ve izleyen hafta içi taşınma işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

Taşınma faaliyetleri nedeniyle, telefon hatları ve sistemlerimizde geçici bir takım aksaklıklar yaşanmamasına özen göstermekteyiz, anlayış için şimdiden teşekkür ederiz.

 

25 Temmuz 2022 tarihi itibariyle yeni adresimiz:

Aydınlı, Tabakhane Cd. No:3, 34953 Deri Organize Sanayi Bölgesi/Tuzla/İstanbul

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

You have Successfully Subscribed!

Soru Sor
Call Now Button