Demir ve Paslanmaz

Ana Sayfa 9 Demir ve Paslanmaz
Otomasyon Ürün Satışı

Boyalı Profiller

Boyalı formda olan profillerin standart olanlardan farkı yoktur. Sadece standart profillerin astarla boyanmış halidir. Genellikle kırmızı ve kiremit astara sahip olan bu profiller, tercihe göre farklı renklere boyanabilme özelliğine sahiptirler. İmalat sektöründe sıkça ihtiyaç duyulmakla birlikte, boyalı formda olmaları ekstra zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bu sayede firmalar boyalı profilleri daha çok tercih etmektedir.

Boyalı kutu profiller, kullanım alanları ile hemen hemen her sektörün ihtiyaçlarına profesyonel çözüm niteliğindedir. Paslanmaz yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanım avantajı sunarken, üst düzey korozyon direnci göstermektedirler.

Dikdörtgen Kutu Profiller

Günümüzde dikdörtgen profiller, çeşitli birçok imalat sektöründe kullanılmaktadır. Mobilya sektörü ya da otomotiv sektörüne ek olarak nakliye sektöründe de genel bir kullanımı bulunur. Dikdörtgen profiller, en doğru ekipmanların kullanımı ile sorunsuz kesme işlemlerinin yapılabildiği ürünler olurken, çok küçük boyutlarda kesim işlemi isteniyorsa doğrudan testere ile birlikte işlem uygulanması gerekebilir.

Kare Kutu Profiller

Kare profiller, günümüzde birçok gıda üretim alanlarında kullanılmasının başında paslanmaz çelik kullanılmasından dolayı tercih edildiği görülmektedir.

Bir çeşit ön galvanizli kare profil bulunsa da paslanmaya karşı direncini arttırma sebebiyle imalatı yapılan bu profillerde, boyama ya da galvanizleme yapılması sebebi doğrudan paslanmaması için direnci arttırma sebeplidir.

T Profiller

Genellikle yüksek kaliteli galvanizli çelikten imal edilen T Profiller taşıyıcı görevini üstlenmektedir.Sağlam yapıları ve aşınma görülmemesi sayesinde uzun süre kullanımı sağlanabilen profil çeşitlerindendir. Kullanım bakımından çoğunlukla farklı tavan tasarımları için kullanılan profil,Tavan tasarımlarında yeni bir çığır açmış durumdadır.T profiller 0.35 mm kalınlığında yüksek kaliteli çelikten üretilmektedir. 

Bu profiller sayesinde büyük bir iş yükünün altından kolaylıkla sıyrılabilmişlerdir.Çok büyük alanlar içinde kullanıla bilinecek bu profiller için örnek olarak Hava alanları,Fuar alanları,alış veriş ve eğlence ve iş merkezleri gösterilebilir.

U Profiller

U profil, şekli itibariyle özellikle ağır yük altında bulunan yapılarda, inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. UPN(NPU) profiller, UPE profillere nazaran daha kalın üretilir. Kullanım alanları değişkenlik gösterir. U profillerin üretiminde çelik en yaygın kullanılan malzemedir. İnşaat sektöründe tercih edilmektedir.

Lama Profiller

Lama demirler, günümüzde birbirinden farklı genişlikte kullanılan demir modelleri olarak, sıcak haddeleme işlemlerinden geçirerek üretimi yapılmaktadır. Keskin şekillerin olmadığı alanlarda ve toleransın gerekmediği birçok alanlarda bu demirler kullanılır. Yassı lama demirlerin en çok kullanıldığı yerler kapı, korkuluk gibi alanlar olmakla beraber çitler için de kullanımı bulunur. Dekoratif alanlarda da imalat ve onarım için çeşitli uygulamalar amacıyla da yine lama demirler kullanılmaktadır.

Baklava Sac

Sıcak haddelenmiş saclara çekme işlemi uygulandıktan sonra kendi özel kalıbında baklava deseni verilmektedir. Birçok farklı yapıda sıkça tercih edilen baklavalı saclar, özellikle dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Çeta Sac

Çeta sac ürün özelliklerine göre belirlenir. Standart özelliklerin yanı sıra müşteri talebine göre de hazırlanabilen çeta sac ürünleri geniş kullanım alanına sahip olması ile de bilinmektedir.

DKP Sac

DKP sac dediğimiz saclar yassı çeliğin sıcak haddelenmesi akabinde ısıl işlem görmemesi ile elde edilen sac tipidir.

Bu yassı ürünler 0,25-2,00 milimetre aralığında değişen sac ya da rulo şeklindeki ürünlerdir.

Galvanizli Trapez Sac

Galvanizli tek kat ürünlerin 27/200 formlanmış hali trapez levha olarak adlandırılır. Trapez formu ile saclar sağlam, uzun ömürlü, ekonomik, çatlamaz, kırılmaz, paslanmaz, hafif, çok pratik bir çatı örtüsüdür.Talep edilen ebat ve renklerde stoğumuzda bulunan ürün en çok tercih edilen çatı malzemesidir.

* Çatı ve cephede hızlı ve kolay montaj
* Galvanizin hafif olması sayesinde taşıyıcı konstrüksiyondan tasarruf ve pratik montaj imkânı verir
* Depolarda ve şantiyelerde az yer işgal eder.
* Form ve renk çeşitliliği müşteriye seçim imkânı verir
* Geri dönüşüm özelliğinden dolayı çevre dostudur
* Ateşe karşı dayanıklı ve kolay lehim tutar
* Galvaniz trapez sac  ve boyalı trapez sac 12metreye kadar istenilen uzunlukta üretilebilmektedir.
* Galvanizlenmiş çeliğin üzerine yapılan boyamalar, galvaniz tabakasının ömrünü uzatmaktadır

Oluklu Galvaniz Sac

Eğrisel form verilebilen bu ürünlerin montajı da pratiktir. Taşınması sırasında da deforme olmayan galvaniz sac uygulaması hem ısıya hem de ateşe dayanıklıdır. İşçilik ve zamandan tasarruf sağlayan yapısıyla kolayca sökülerek farklı bir yerde kullanılabilir. Isı yalıtımı iki trapez levha arasında serilerek kullanılabilir. Ya da ısı yalıtımsız olarak tek tabakalı tercih edilebilir. Isı ve ses yalıtımı oldukça zayıf olan sacların konut türü yapılarda tercih edilmediği de bilinmektedir. Bunun nedeni de konutlarda estetik bir görünüm sunmamasından kaynaklıdır. Ancak yine de çatı sacı kullanımının bireysel bir tercih olduğu unutulmamalıdır.

Levha Sac

Levha saçlar farklı kullanım alanlarında tercih edilen malzemelerdir. Yapılarda kullanılabilen levhalar aynı zamanda beyaz eşyadan otomotiv sanayisine kadar değişen sanayi alanlardan da tercih edilmektedir. Levha saç fiyatları ise satın alacağınız levha saç özelliklerine göre değişim gösterir.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

İletişim Bilgilerimiz

Gaziler Mah. 1733 Sk. No:18/A

PK.41400  Gebze / KOCAELİ

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bizimle İletişime Geçin...

* SHN Endüstri "KVKK Açık Onay Metni" ni Okudum Onaylıyorum.

8 + 13 =

Soru Sor
Call Now Button